Michał Martynowski - Motyw Studio

Motyw Studio – twórcy identyfikacji wizualnej

Wszystko zaczęło się od pasji do malowania, graffiti i podróży do Stanów Zjednoczonych. Tak powstała firma, która dziś odpowiada za identyfikacje wizualne zarówno lokalnych, ogólnopolskich i jak i zagranicznych przedsiębiorstw.

Motyw Studio tworzy obecnie trzyosobowy zespół. Ich zadaniem jest kreowanie marki i projektowanie systemów identyfikacji wizualnej. Nasza praca polega na opracowaniu logo, odpowiedniego kodu kolorystycznego, typografii, a także wielu innych elementów, które finalnie tworzą język wizualny marki. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach forma staje się ważniejsza niż komunikat. Aby przekazać treść musimy w pierwszej kolejności przykuć uwagę odbiorcy ciekawą formą.

Firma od samego początku działała na lubelskim rynku. W pierwszych latach obsługiwaliśmy klientów z całej Polski. Rynek w Lublinie istniał, jednak wielu przedsiębiorców traktowało „po macoszemu” działania związane z kreowaniem marki. Sytuacja diametralnie zmieniła się na przestrzeni ostatnich 5 lat. Wtedy lubelski rynek zaczął doceniać dobrej jakości projektowanie graficzne. Podczas spotkań i warsztatów z zespołami klientów, poznajemy specyfikę ich działalności i wartości jakimi kierują się w biznesie, dzięki czemu tworzymy skuteczne projekty.

W ostatnim czasie, po wielu latach, zdecydowaliśmy się przeprowadzić do Warszawy. Nie rezygnujemy jednak ze współpracy z lubelskimi firmami. Projekty tworzone na rodzimym rynku są dla nas bardzo ważne. Jednym z projektów, które wspominam jest strona internetowa Państwowego Muzeum na Majdanku, szczególnie istotna ze względu na rolę społeczną jaką pełni muzeum. Ważna jest dla nas również bieżąca współpraca z Browarem Perła. To duży podmiot zarówno na rynku lubelskim jak i krajowym. Trzecim projektem, który wspominam jest seria opakowań Cannabium dla lubelskiej spółki Hemplab. Projekt otrzymał wiele nagród branży graficznej, w tym srebrny miecz Klubu Twórców Reklamy, nagrodę główną Polish Graphic Design Awards w kategorii opakowań oraz wyróżnienie Lubelski Wzór.

Po ogłoszeniu stanu epidemii nie pozostaliśmy bierni. Wspieramy akcję #wzywamyposiłki. Polega na dostarczaniu posiłków przez przedstawicieli małej gastronomii osobom, które na co dzień walczą z pandemią koronawirusa w Polsce. Stworzyliśmy identyfikację wizualną akcji oraz wspieramy graficznie bieżące działania zespołu #wzywamyposiłki. Cieszymy się, że akcja tak wspaniale rozwija się. W pierwszym miesiącu dostarczonych zostało ponad 100000 darmowych posiłków.

Więcej o Motyw Studio na stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu przedsiebiorczy.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję