Mobilne Studio Grafiki Manualnej Renata Pisze

Nazywam się Renata Saba i jestem rysowniczką, projektantką, ilustratorką, a przede wszystkim miłośniczką liter. Tworzenie marki jak i swoją działalność rozpoczęłam około 4 lata temu, chociaż markerów używam tak naprawdę od zawsze. Już jako mała dziewczynka uczęszczałam na zajęcia plastyczne w osiedlowym domu kultury Czechów w Lublinie. Z czasem pasja z dzieciństwa stała się pracą w dorosłym życiu.

Podejmowane przeze mnie działania składają się z dwóch części. Z jednej strony są to usługi graficzne, filmy rysunkowe, zapisywanie graficzne konferencji, z drugiej – działalność szkoleniowa.

Technik i narzędzi, których używam przy tworzeniu własnej marki, uczę na warsztatach Kreatywny Marker. Skoro u mnie zadziałały, jest duża szansa, że sprawdzą się również u innych. Wszystko zależy od zaangażowania w trakcie i po zajęciach. Wśród uczestników ważne są regularne ćwiczenia ręki i umysłu. Tylko wtedy efekty mogą pojawić się szybko.

Swoje zajęcia kieruję do bardzo różnych grup wiekowych. W ostatnim czasie coraz częściej prowadzę warsztaty dla dzieci, które w naturalny i fantastyczny sposób łączą wyobraźnię z moimi wskazówkami technicznymi. Wielokrotnie spotykam się z pozytywną opinią rodziców, którzy bardzo szybko dostrzegają pozytywny wpływ na rozwój swoich pociech. Szkolę też nauczycieli, wykładowców, trenerów, pracowników ośrodków kultury, menadżerów z bardzo różnych branż (restauracje, sklepy, banki, instytucje) i szczebli, a także osoby, które tworzą własną markę.

Podczas warsztatów uczę komunikowania się w sposób graficzny. Uczestnicy poznają sposób tworzenia prostych grafik i atrakcyjnych napisów. Uczą się też odwagi i wiary w siebie. Bardzo często podczas zajęć słyszę: „nie wiedziałam, że tak potrafię!”. Staram się zmieniać podejście do pisania uczestników, bo kiedy zamiast pisania rysujemy litery, kreatywność pobudza się sama i powstają cudowne napisy. Stanowią one świetne dopełnienie stworzonych grafik.

W swojej pracy bardzo lubię kontakt z ludźmi. Przed każdym warsztatem jestem ciekawa kogo poznam, czego dzięki nowo poznanym ludziom się nauczę i jak mogę zmodyfikować program pod potrzeby uczestników.

Ostateczna nazwa mojego studia powstała stosunkowo długo. Na początku działalność w nazwie miała jedynie „Renata Pisze”. Zauważyłam jednak, że ludzie nie do końca rozumieją, o co w tym chodzi, dlatego dodałam człon „Studio Grafiki Manualnej”. Wtedy było to bardziej zrozumiałe dla moich odbiorców. W niedługim czasie okazało się, że zlecenia zaczęły spływać nie tylko z Lublina, ale też z całej Polski i Europy. Dlatego na końcu dołączyłam słowo „Mobilne”.

Podczas pierwszych zorganizowanych przeze mnie warsztatów uczestnicy przyjechali do mnie z różnych miast z Polski, a nie było ani jednej osoby z Lublina. Wydało mi się to bardzo dziwne. Przecież Lublin jest bardzo kreatywny. To właśnie tutaj jest sztuka, festiwale, artyści. Z czasem sama zaczęłam chodzić do różnych lubelskich instytucji, aby przedstawić swoją ofertę. Dopiero wtedy lokalny rynek mnie zauważył. W naszym mieście przygotowuję dzisiaj billboardy, spisuję na bieżąco konferencję, a także prowadzę stacjonarne zajęcia dla dzieci. Do moich lubelskich realizacji należy między projekt opakowania, planszy i kart do gry planszowej „Uniwersytet” stworzonej na 100-lecie KUL, projekt plakatów na Koncert Chwały, czy warsztaty z myślenia wizualnego i kaligrafii realizowanych w wielu lubelskich instytucjach kultury.

Dla mnie czas pandemii oznaczał powrót do ​stworzonego 3 lata temu projektu​. Kiedy w Polsce zaczęły obowiązywać obostrzenia, ​bardzo​​ szybko to odczułam. Moje warsztaty z Myślenia Wizualnego i Kaligrafii zostały odwołane. Wtedy jedynym produktem szkoleniowym, jaki mogłam zaoferować swoim klientom był Kurs ONLINE z Liternictwa Markerowego. Wykonywałam również grafiki na zamówienie. Cała ta sytuacja ośmieliła mnie do tworzenia online, pozwoliła mi spojrzeć na moją firmę z nieco innej perspektywy.

Już niedługo zapraszam do mojego sklepu internetowego (sklep.renatapisze.com), gdzie będzie można kupić moje usługi: kursy online, projekty grafik, logo, graficzny zapis konferencji, nadruki.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz Facebooku.

 

Przykładowe realizacje Renaty pisze

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu przedsiebiorczy.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję