Projekty dla NGO

Zadania publiczne realizowane w 2018 r. przez NGO

 • Głównym celem działania przestrzeni o nazwie Pracownia ŁADNO, mieszczącej się przy ul. Lubartowskiej 30A, jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy projektantami, artystami i twórcami, a także szkolenia z dziedziny projektowania, produkcji i promocji przemysłu kreatywnego w obrębie trzech dziedzin: fotografii, sztuki użytkowej i tkaniny.

  Część obiektu została zaadoptowana na przestrzeń sprzedaży bezpośredniej – galerię/showroom, gdzie prezentowane będą wykonywane w przestrzeni przedmioty, a także inne autorskie projekty i dzieła wykonane przez artystów i twórców sztuki użytkowej. Pracownia jest udostępniana również do realizacji innych projektów artystycznych czy organizacji wydarzeń zgodnie z ideą co-workingu.

 • Creative Lab to cykl 3 warsztatów biznesowych dla grupy 20 studentów kierunków kreatywnych z lubelskich uczelni wyższych takich jak grafika, malarstwo, edukacja artystyczna, jazz i muzyka estradowa, który odbył się w dniach 25-27 maja. Uczestnicy nabyli wiedzę na temat prototypowania i testowania pomysłów na biznes bez budżetu oraz marketingu i sprzedaży, poznali metody pozwalające na zminimalizowanie ryzyka porażki rynkowej i zwiększające szansę na stworzenie innowacyjnego rozwiązania, które będzie mogło przyczynić się do rozwoju lubelskiego rynku.

  Celem warsztatów było zwiększenie wiedzy przez studentów na temat nowoczesnych metod testowania i wdrażania pomysłów na biznes z wykorzystaniem metodologii szeroko stosowanych w startupach.

 • Celem projektu jest integracja studentów zagranicznych ze studentami polskimi. Z uwagi na skalę migracji edukacyjnej do Lublina, poświęcony szczególnie relacjom polsko-ukraińskim. W ramach zadania oprócz spotkań informacyjnych poświęconych Lublinowi, jego historii, najważniejszych postaci, miejscom, wydarzeniom, kulturze i inicjatywom lokalnym, odbędzie się także spotkanie integracyjne pod nazwą „Show me your Lublin” w dniu 11 listopada, w polskie Święto Niepodległości.

  Dopełnieniem całości będzie dwujęzyczna publikacja pod roboczym tytułem „O Polakach i Ukraińcach” dostarczająca wiedzy o obu państwach/narodach/społeczeństwach, obalająca mity narosłe wokół obu nacji.

 • Projekt dedykowany uczniom szkół zawodowych i podstawowych, polegający na organizacji konferencji pod tą samą nazwą oraz wizyt studyjnych do czterech firm z branży przemysłowej.

  Konferencja, która odbyła się w dniu 18 października, została podzielona na trzy bloki tematyczne: blok poświęcony rynkowi pracy, prezentacji technicznych szkół średnich oraz prezentacji technicznych szkół wyższych. Po wydarzeniu odbyły się wizyty studyjne w czterech wybranych przedsiębiorstwach. Miały one na celu pokazanie uczniom firm od wewnątrz, procesu ich działania i produkcji, a co za tym idzie potencjału technologicznego lokalnych przedsiębiorstw.

 • Projekt obejmie cykl 6 wykładów i szkoleń podnoszących kompetencje branży tekstylnej i projektowej w formie otwartych i autorskich prezentacji dotyczących mody, psychologii biznesu i budowania marki osobistej, w których praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami w funkcjonowaniu na modowym rynku. Będą to firmy Oruskha Fashion i Jersey Cinic. Odbędą się również warsztaty zakończone produkcją prototypów autorskich projektów opartych na kreatywnym wykorzystaniu tkaniny.

  Wykłady, prezentacje i warsztaty odbędą się w listopadzie w przestrzeni co-workingowej Pracowni ŁADNO przy ulicy Lubartowskiej 30A.

 • Projekt polega na organizacji krajowego etapu konkursu Creative Business Cup w celu wyłonienia start-upu, który weźmie udział w międzynarodowym finale w Kopenhadze w dniach 26-27 listopada. Z pośród zgłoszonych start-upów zostaną zrekrutowane te najlepsze, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu, tzw. części pitchingowej, czyli prezentacji swojego start-upu. Będzie się odbywała ona w języku angielskim celem zapewnienia odpowiedniej jakości komunikacji podczas gali finałowej w Kopenhadze. Na tej podstawie zostanie wyłoniony zwycięski start-up krajowych emliminacji.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu przedsiebiorczy.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję