CreArt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Projekt CreArt realizowany jest w ramach programu Kreatywna Europa. Projekt został wybrany przez Komisję Europejską ze 111 wniosków, a jego liderem mianowano hiszpańskie miasto Valladolid. Miasto Lublin jest jednym z 12 uczestników projektu, wśród których znalazły się również Genua (Włochy), Clermont-Ferrand (Francja), Katowice (Polska), Rouen (Francja), Lecce (Włochy), Liverpool (Wielka Brytania), Kowno (Litwa), Aveiro (Portugalia), Zagrzeb (Chorwacja), Skopje (Macedonia), a także wspomniany partner wiodący – miasto Valladolid. Projekt zaplanowany został na lata 2017-2021, a jego łączny budżet wynosi 3 096 148 euro, z czego połowę kwoty stanowią środki unijne.

Celem projektu jest wspieranie działalności twórczej poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpracę środowisk artystycznych z różnych państw i o różnych tradycjach kulturowych w zakresie opracowywania wspólnych metod kształcenia poszczególnych grup odbiorców i ustanowienia stałego i profesjonalnego systemu wymiany i współpracy artystów i kuratorów sztuki.

To pierwszy projekt w ramach programu Kreatywna Europa, w którym bierze udział Miasto Lublin. Korzyści płynące z uczestnictwa to między innymi podniesienie kompetencji lubelskich artystów i kuratorów sztuki, możliwość zaprezentowania twórczości i osiągnięć twórców lokalnych na arenie międzynarodowej, transfer wiedzy, a także nawiązywanie kontaktów w europejskim środowisku artystycznym.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu przedsiebiorczy.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję