Szkolenia

Ważnym elementem wspierania przedsiębiorczości są szkolenia i warsztaty dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorców. Podczas realizowanych inicjatyw uczestnicy mają okazję do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi nowoczesnych modeli biznesowych, jak również elementami marketingu (zwłaszcza w social mediach), czy tematem ochrony własności intelektualnej.

Inną formą wsparcia już funkcjonujących przedsięniorstw (zwłaszcza z obszaru rewitalizacji) jest współorganizacja warsztatów dla mieszkańców Lublina, podczas których lokalni rzemieślnicy mają okazję przekazać nabytą przez lata pracy w zawodzie wiedzę.

Przykłady realizowanych działań:

 

Creative Lab – seria 3 warsztatów biznesowych dla studentów kierunków kreatywnych przeprowadzona przez Startup Academy na zlecenie Urzędu Miasta Lublin. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są sposoby na generowanie zysków w biznesie oraz jak wykorzystać panujące na rynku trendy, aby ich produkty trafiły w gusta klientów. Sami opracowali model biznesowy dla swoich kreatywnych pomysłów z wykorzystaniem Business Model Canvas i omówili go na forum grupy. Studenci poznali również metodę Lean Startup umożliwiającą  szybkie pomysłów biznesowych. Tematyka warsztatów obejmowała również marketing i sprzedaż w startupie.  Uczestnicy nauczyli się tworzyć skuteczne oferty sprzedażowe i poznali narzędzia, które pozwolą im tworzyć materiały promocyjne w prosty sposób bez zatrudniania do tego ludzi.

Warsztaty i szkolenia realizowane w Ładno Pracownia – Ładno pracownia to przestrzeń coworkingowa dla przedstawicieli branży kreatywnej prowadzona przez Fundację Piękno Panie przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Z pracownią współpracują lokalni artyści i twórcy - graficy, fotografowie, ceramicy, projektanci wnętrz, mebli i odzieży, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Można tam wynająć przestrzeń do pracy indywidualnej i na duże eventy, a w show-roomie zaprezentować efekty własnej twórczości i kupić niebanalne produkty stworzone przez lokalnych twórców. Pracownia prowadzi działalność edukacyjną, wspomagającą branżę kreatywną a także zajęcia kreatywne zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Szkolenia zorganizowane w 2018 r. obejmowały m.in. następującą tematykę: warsztaty krawieckie, warsztaty fotografii studyjnej – fotografia produktu, szkolenie z zakresu prawa autorskiego, warsztaty tapicerowania, warsztaty małych form betonowych, warsztaty z psychologii biznesu, czy warsztaty tynków dekoracyjnych.

Ofertę szkoleń Pracowni Ładno można śledzić na profilu facebook: https://www.facebook.com/ladnopracownia/

Kreatywne Przemiany – inicjatywa mająca na celu wsparcie przedsiębiorców działających na terenie rewitalizowanym (ul. Lubartowska i ulice bezpośrednio do niej przylegające). W ramach konkursu „Kreatywne Przemiany” przedsiębiorcy składają  mini strategie rozwoju swojej działalności. Najlepsze prace konkursowe są nagradzane warsztatami z zakresu wykańczania wnętrz i aranżacji przestrzeni handlowej. Warsztaty są prowadzone na terenie lokalu danego przedsiębiorcy. Zmiana wystroju wnętrza jest trwałym rezultatem warsztatów.

Warsztaty z marketingu i reklamy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu brandingu - W 2018 r. właściciele warsztatów i punktów usługowych znajdujących się na terenie rewitalizowanym mieli możliwość wziąć udział w warsztatach z zakresu marketingu i reklamy, a jednym z ich efektów była wymiana sklepowych szyldów na estetyczne i wpisujące się w wygląd i klimat dzielnicy.

Zachęcamy przedsiębiorców i osoby planujące założenie działalności gospodarczej do składania propozycji potrzebnych szkoleń.

Kontakt w sprawie oferty szkoleń:
Honorata Kępowicz-Olszówka
tel. 81 466 25 35

e-mail: honorata.olszowka@lublin.eu

Informacje o rekrutacji na szkolenia są publikowane na profilu Facebook:
https://www.facebook.com/lublin.przedsiebiorczy/

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu przedsiebiorczy.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Akceptuję